10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının  ilk Mesleki Toplantısı başlangıç kabul edilerek, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulunda 10 Ocak tarihi, “İDARECİLER GÜNÜ" olarak kabul edilmiştir.

         Ülkesine ve insanlarına hizmet etme aşkı ile görev yapan Mülki İdare Amirleri, devletimizin önemli bir yapıtaşıdır. Vali, Vali Yardımcısı, Kaymakam ve diğer devlet kademelerinde bulunan Mülki İdare Amirlerimiz, Devleti temsil ederken sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil, şefkatini de temsil etmekte, devlet ile vatandaşlarımız arasındaki güven ve sevgi bağlarının da güçlenmesini tesis etmektedir. İdareciler,vatandaşımızın mutluluğu ve refahı için hizmet eden toplumsal önder konumundadır.Şehirlerimizin ve ilçelerimizin daha yaşanabilir hale gelmesi, üretim ve yatırım ortamının geliştirilmesi amacıyla mülki idare amirlerimiz bir orkestra şefi gibi çalışmaları koordine ederek, kamu kuruluşları yerel yönetimlerimiz, meslek odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte  çalışmalara yön vermektedir. Yürüttüğü çalışmalar takdire şayan olan idarecilerimiz, devletle millet arasında, kurumlarla vatandaşlarımız arasında temel bir köprü vazifesini ifa etmektir.Mülki İdare Amirlerimiz, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle çalışırken, ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde ve mesleki tecrübelerin paylaşılmasında bizler için önemli bir yer teşkil etmektedir.

         Bu duygu ve düşüncelerle, başta Mardin Derik Şehit Kaymakamımız  Muhammet Fatih SAFİTÜRK ve diğer şehit mülki idare amirlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan mülki idare amirlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, görevini şerefle tamamlayarak emekliye ayrılanlara sağlık ve mutluluklar diliyor ,10 Ocak İdareciler Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.
Yeşilhisar Kaymakamı
Onur ALİMOĞLU